Drogie Panie! Zapisując się na makijaż permanentny oświadczacie, iż przeczytałyście i akceptujecie poniżej zamieszczony regulamin.

Kontakt telefoniczny:

 • Połączenia telefoniczne odbieram od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 19:00.
 • Poza tymi godzinami czyli w sprawach pilnych proszę najpierw o wysłanie SMS z informacją a następnie o telefon. Poza wymienionymi godzinami proszę o kontakt mailowy, messenger tutaj na fanpage’u lub whatsupp.
 • W godzinach pracy kontakt telefoniczny może być że mną utrudniony – jeśli nie odbieram – oddzwonię. Jeśli nie oddzwoniłam – proszę o SMS z przypomnieniem.

Regulamin zabiegu:

 1. Makijaż permanentny jest zabiegiem pigmentacji głębokich warstw naskórka, zwykle utrzymuje się od 6 miesiecy do kilku lat w zależności od obszaru pigmentacji, właściwości i typu skóry. Każdorazowe odświeżenie makijażu permanentnego jest płatne według cennika salonu.
 2. Na ostateczny efekt makijażu permanentnego (około 6 tygodni po zabiegu) składa się nie tylko moja praca, dobre pigmenty, maszyna, ale również stan i rodzaj skóry klientki. U każdej z pań efekt zabiegu jest inny, uzależniony od wielu czynników: typu cery, składu i gęstości skóry, indywidualnych zdolności skóry do regeneracji, przyjmowania pigmentu, interakcji odcienia skóry z wybranym odcieniem pigmentu.
 3. Pełny zabieg składa się z dwóch spotkań, choć zdarza się, że potrzebna jest dodatkowa pigmentacja. (Głównie dotyczy brwi przy skórach tłustych, naczynkowych, nadreaktywnych i porowatych.)
 4. Drugie spotkanie odbywa się zwykle po 4-8 tygodniach i jest w cenie zabiegu.
 5. Każda kolejna korekta jest dodatkowo płatna min 100zl.
 6. W przypadku, gdy klientka nie stawia się na drugie ustalone spotkanie (w obrębie tego samego zabiegu, np. brwi) bez wcześniejszego poinformowania mnie o nieobecności, korekta jest dodatkowo płatna zgodnie z cennikiem.
 7. W przypadku, gdy obowiązkowe drugie spotkanie (korekta) musi zostać odwołane i przełożone z przyczyn zdrowotnych lub innych niezależnych od linergisty (np. nieobecność/wyjazd klientki), obowiązują ceny wg cennika. W szczególności dotyczy to sytuacji, gdy korekta ustalana jest indywidualnie przez klientkę i według kalendarza przypada po upływie 12 tygodni od pierwszego zabiegu.
 8. Wszystkie zabiegi dopigmentowujące (II spotkanie) odbywają się maksymalnie do 12 tygodni po pierwszym spotkaniu, chyba że tuż po pierwszym zabiegu ustalono inaczej.
 9. Po okresie 12 tygodni od pierwszego zabiegu wszystkie dopigmentowania (korekty) są płatne zgodnie z cennikiem.

Ważne!

 • Dodatkowego dopigmentowania często wymagają skóry tłuste i przetłuszczające się, grube, porowate, łojotokowe, wydzielające dość dużo sebum oraz dużo osocza w trakcie i po zabiegu pigmentacji.
 • Informuję, że nie pigmentuję brwi czarnym pigmentem. „Czystą” czerń stosuję wyłącznie do kresek permanentnych. Im więcej czerni w pigmencie tym szybciej brwi odbarwiają się w odcienie granatu.
 • Jestem zwolenniczką makijaży permanentnych, które cechuje naturalność, które nie będą przerysowane ani ciężkie typu „brwi stemple” itd. Odcień pigmentu dopasowuje tak, aby współgrały z urodą ich właścicielki.
 • Jeżeli więc klientka oczekuje mocnego, wieczorowego efektu (konturowego, prawie czarnego) to musi wiedzieć, że takie efekty nie leżą w estetyce mojej pracy.
 • Makijaż permanentny jest zabiegiem, który służy upiększeniu, wydobyciu i podkreśleniu atutów naszej urody, jednak to nie to samo co makijaż wieczorowy. Ma on za zadanie stworzyć piękny makijaż na co dzień, czyli makijaż nierzucający się w oczy poprzez swoją intensywność a raczej naturalność, jednocześnie idealnie podkreślający to co potrzeba – oczy i usta i ich cechy, które wyeksponowane we właściwy sposób, dopasowane do typu urody, przyciągają uwagę innych z powodu jakości wykonania.
 • Najciemniejszy odcień brwi jaki mogę zaproponować to ciemny brąz (ciepły lub chłodny w kierunku czerni), pod warunkiem, że typ skóry klientki pozwala uzyskać taki właśnie efekt finalny.
 • Przed zabiegiem wykonuję tylko jeden rysunek brwi zgodny z anatomią twarzy klientki, łukiem brwiowym oraz tym, w jakim kształcie przebiega jej naturalny wzrost włosa.
 • Klientka może zasugerować drobne modyfikacje.
 • Jeśli Klientce nie spodobałby się rysunek brwi, mam prawo odmówic wykonania zabiegu.
 • Podobnie, jeżeli oczekiwania klientki nie są zgodne z moją estetyką pracy czy też wyobrażeniem o ładnych, pasujących do danej urody brwiach, ustach, kreskach, również odmawiam wykonania zabiegu.
 • To samo dotyczy przyzwyczajeń klientki do malowania brwi, kresek czy ust. Należy pamiętać, że makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym, zaś służy podkreśleniu naturalnej urody – nie przerysowaniu jej. Im ciemniejszy makijaż permanentny, im więcej warstw pigmentu w skórze, tym większe prawdopodobieństwo odbarwienia pigmentu po czasie w odcienie szaro-granatowe.

Makijaż permanentny ust to dla mnie efekt naturalny (usta „po” wyglądają jakby były takie od zawsze – zdrowo wyglądająca czerwień wargowa) lub delikatny efekt szminki. Brwi również powinny wyglądać możliwie naturalnie (na większe wyjście zawsze możemy je mocniej podkreślić pomadą, kredką lub cieniem) zaś kreski muszą być wykonane tak, aby nie zamknęły, zmniejszyły i nie zdeformowały nam oczu.

Pracuję według własnego poczucia estetyki i jeżeli wizja klientki współgra z moim wyobrażeniem o ostatecznym udanym efekcie pracy, wspólnie ustalamy kształt i odcień. W innym wypadku sama decyduję, w jaki sposób „pomóc naturze” 😉

Zadatek

 • W celu rezerwacji terminu należy wpłacić zadatek, który zostanie odliczony od całkowitej płatności w dniu zabiegu.
 • Zadatek w wysokości 200 zł lub wg indywidualnych ustaleń należy wpłacić do 4 dni od rezerwacji terminu na następujące konto (Inteligo):
Malwina Kurlenko
73 1020 5558 0000 8202 3359 7108
(lub gotówką w salonie)
 • Tytułem: Imię i nazwisko, data zabiegu + nr telefonu
 • Brak wpłaty do 4 dni skutkuje anulacją zarezerwowanego terminu, co oznacza, że nie jestem zobowiązana do przyjęcia klientki nawet jeśli w ustalonym terminie pojawi się w gabinecie. Zadatek jest bezzwrotny, w dniu wpłaty wystawiam na niego paragon. Jeżeli przekładasz zabieg do 72h przed ustalonym spotkaniem bez podania przyczyny odwołania to oferuję tylko jeden nowy termin w ramach tego samego zadatku. Rezerwację kolejnego, trzeciego terminu należy przedpłacić kwotą zadatku 400 zl.
 • W przypadku, gdy Klientka nie stawi sie na zabieg lub dopigmentowanie bez poinformowania oraz podania przyczyny, zadatek przepada zaś koszt dopigmentowania wynosi 200zł.

Wyjątkowe sytuacje

 • Jeżeli klientka dokonała rezerwacji terminu bez wpłaty zadatku i nie pojawiła się na zabiegu, to przy ustalaniu nowego terminu koszt zabiegu wynosi cena obowiązująca w cenniku plus kwota zaległego zadatku.
 • Jeżeli klientka na ustalony zabieg przyjdzie przeziębiona/ chora/ w trakcie brania antybiotyku lub innego leku, który jest przeciwwskazaniem do zabiegu/ z opryszczką, o czym mnie uprzednio nie poinformowała, to w takiej sytuacji odmówię wykonania zabiegu, zaś zadatek przepada (tracę 3h czasu) i ustalamy kolejny termin spotkania z nowym zadatkiem.

Plan spotkania

 • wypełnienie karty klienta i podpisanie zgody na zabieg,
 • rozmowa z klientką na temat jej oczekiwań, wyobrażeń, przyzwyczajeń
 • wykonanie zdjęć przed zabiegiem
 • wykonanie rysunku brwi, ust, kresek a następnie akceptacja ze strony klientki
 • przystąpienie do pigmentacji
 • wykonanie zdjęć po zabiegu
 • zalecenia pielęgnacji pozabiegowej

Informacje dodatkowe

 • Łączny czas około 3h w zależności od typu skóry, nakładu pracy, ubytków w brwiach itd.
 • Zapraszam tylko zdecydowane osoby. Przypominam, że brak wpłaty zadatku do 4 dni jest jednoznaczny z rezygnacją i utratą terminu. W przypadku rezygnacji z zabiegu zadatek przepada.
 • WAŻNE! Jeżeli brwi na co dzień są malowane to na zabieg proszę również je umalować. Na spotkanie można przygotować zdjęcia poglądowe (swoje & inspiracje). Przed pigmentacją ust proszę o przyjmowanie leku przeciw opryszczce.

COVID-19

 • Jeżeli chorujesz bądź chorowałaś na koronawirusa, możesz przyjść na wizytę dopiero 2 tygodnie po ustąpieniu objawów.
 • Jeśli przebywałaś na kwarantannie z powodu wykrycia koronawirusa u osoby, z którą miałaś kontakt, to zapraszam na wizytę min 7 dni po jej zakończeniu.

NAJWAŻNIEJSZE PRZECIWWSKAZANIA (upewnij się, że ich nie masz);

➡️ Przeziębienie, aktywna infekcja, antybiotyki, sterydy – niezależnie od infekcji – wirusowej, bakteryjnej, etc, czy to opryszczka (leczona Heviranem), czy zwykłe przeziębienie, antybiotyk na anginę czy inne zapalenie – do zabiegu przystępujemy minimum 2 tygodnie po zakończeniu farmakoterapii. Opryszczka musi zostać całkowicie zaleczona.
➡️ Problemy zdrowotne z tarczycą lub cukrzycą – abym mogła wykonać zabieg, choroba musi być ustabilizowana, wyniki w normie, skóra nie może mieć problemów z gojeniem się (cukrzyca)
➡️ Nie pijemy alkoholu ani nie zażywamy żadnych narkotyków na tydzień przed i tydzień po zabiegu
➡️ Jeżeli przyjmujesz leki rozrzedzające krew poinformuj mnie o tym
➡️ Jeżeli przyjmujesz jakiekolwiek leki na stałe lub czasowo
➡️ Odżywki do rzęs i brwi odstawiamy na minimum miesiąc przed zabiegiem
➡️ Do kresek usuwamy sztuczne rzęsy na minimum tydzień przed zabiegiem
➡️ Nie wykonujemy henny na minimum 2 tygodnie przed zabiegiem ani podczas gojenia brwi
➡️ Jeżeli w ostatnim czasie zostały wykonane zabiegi wypełniaczami lub botoksem, należy odczekać 3 miesiące
➡️ Jeżeli chcesz uzyskać efekt powiększenia ust pamiętaj, że w tym celu został stworzony zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Kolejność: Najpierw ja wykonuję makijaż permanentny ust w ich naturalnym konturze, a następnie po pełnym wygojeniu lekarz medycyny estetycznej przystępuje do zabiegu powiększenia ust
➡️ Jeżeli w obrębie brwi masz znamiona/ pieprzyki, możesz je usunąć i dopiero po zagojeniu poddać się pigmentacji (podczas zabiegu omijam pieprzyki – nie są pigmentowane).


MAKIJAŻU PERMANENTNEGO NIE WYKONAM U:

 • kobiety ciężarnej i karmiącej piersią,
 • chorej, leczącej się aktualnie antybiotykami, sterydami lub innymi lekami
 • osobom chorym na łuszczycę (pigmentacja może wywołać nowe ogniska zapalne),
 • osobom chorym na choroby immunologiczne (poza unormowanym Hashimoto – TSH musi być w normie, najlepiej zabrać że sobą ostatnie wyniki badań),
 • osobom cierpiącym na problematyczne schorzenia dermatologiczne (trądzik, opryszczka o różnorakiej lokalizacji, ŁZS, AZS, rumień, toczeń, ropniaki, pokrzywka, wykwity skórne)
 • osobom z aktywną chorobą nowotworową)
 • osoby chorej na hemofilię i epilepsję,
 • osoby cierpiącej na schorzenia oka, np. siatkówki, rogówki przy zabiegu kresek permanentnych
 • osoby zażywającej narkotyki oraz cierpiącej na alkoholizm
 • osoby z „na dniach”zaplanowaną datą rezonansu lub TK,
 • osoby, która ma problemy hormonalne,
 • osoby przyjmującej leki przeciwnowotworowe, po przeszczepach, przyjmujące leki immunosupresyjne
 • osoby chorej na depresję, mającej zaburzenia emocjonalne, nerwicę lub inne choroby związane ze zdrowiem psychicznym


Wymagam od klientek informacji o:

 • stanie zdrowia,
 • przyjmowanych lekach (wszystkich),
 • przyjmowanych suplementach i ziołach
 • przebytych zabiegach – medycznych i medycyny estetycznej
 • czasami zaświadczeń od lekarza o braku przeciwwskazań,
 • planowanym rezonansie magnetycznym lub TK głowy,
 • dacie ostatniego zabiegu makijażu permanentnego

Pamiętaj dodatkowo, że:

 • Jeżeli masz już makijaż permanentny wykonany u innej linergistki, koniecznie mnie o tym poinformuj i wyślij mi zdjęcie bez makijażu, zadecyduję czy podejmę się pigmentacji.
 • Jeśli przyjdziesz na wizytę ze „starym” lub nieprawidłowo wykonanym makijażem permanentnym nie informując mnie wcześniej o tym fakcie (w trakcie umawiania się na wizytę wymagam takiej informacji oraz szczegółowych zdjęć obecnego makijażu lub konsultacji osobiście w gabinecie) a ja nie będę w stanie naprawić Twojego makijażu to należy w takiej sytuacji być świadomym, że ZADATEK przepada i spotykamy się dopiero po usunięciu makijażu permanentnego.
 • Jeżeli nie masz wymienionych przeciwwskazań i jesteś zdecydowana, skontaktuj się ze mną za pomocą Messengera lub telefonicznie 605109881 😊
 • Jeśli korzystałaś z moich usług i jesteś już po zabiegu wygojona, a ja zatwierdziłam efekt końcowy i zakwalifikowałam go do tych ukończonych to spotykamy się na odświeżeniu makijażu w momencie, w którym uznasz, że czas wykonać zabieg na nowo.

Zapraszam!

Malwina Kurlenko