NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań odnośnie makijażu permanentnego
oraz odpowiedzi, które pomogą Ci lepiej zrozumieć przebieg zabiegu.


1Czy makijaż permanentny to coś dla mnie?
Każda osoba, u której nie ma przeciwwskazań do zabiegu, może mieć makijaż permanentny.
2Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego:
  • choroby nowotworowe (bez zgody lekarza onkologa),
  • nieunormowana lub bardzo zaawansowana cukrzyca,
  • epilepsja,
  • hemofilia (wszystkie choroby związanie z zaburzeniami krzepliwości krwi),
  • alergia na pigment (podejrzewana lub zdiagnozowana),
  • aktywne choroby skóry ( jak np. łuszczyca, toczeń, rumień, pokrzywka, wykwity skórne),
  • choroby oczu (schorzenia oka np. siatkówki czy rogówki przy zabiegu kresek permanentnych),
  • Hashimoto,
  • ciąża,
  • laktacja,
  • infekcje i podwyższona temperatura,
  • zabieg medycyny estetycznej (wypełniacze, botoks) na mniej niż 3 miesiące przed zabiegiem,
  • opryszczka (usta),
  • długotrwałe przyjmowanie leków sterydowych i rozrzedzających krew jak również radioterapii, chemioterapii i leków immunosupresyjnych,
  • choroby psychiczne,
  • zaburzenia emocjonalne,
  • silna nerwica,
  • stany lękowe,
  • alkoholizm,
  • narkotyki
3Jak wygląda przygotowanie ust do zabiegu mikropigmentacji?

Przed zabiegiem mikropigmentacji ust należy zadbać o zabezpieczenie ust przed wirusem HPV. W zależności od zaleceń linergistki należy przyjmować antybiotyk przeciw opryszczce na 3-5 dni przed zabiegiem i 3-5 dni po zabiegu według zaleceń. Dzień przed zabiegiem dobrze jest wykonać peeling ust, np. cukrowy, w celu pozbycia się nadmiaru martwego naskórka oraz odświeżenia ust. Jeżeli na ustach pojawia się świeża opryszczka, należy bezwzględnie zaniechać procedury pigmentacji. W dniu zabiegu nie malujemy ust kosmetykami, zwłaszcza szminką o trwałej formule. To samo dotyczy okresu do miesiąca po zabiegu. Należy postępować zgodnie z zaleceniami linergistki, a w razie wątpliwości skontaktować się telefonicznie, aby dopytać o niejasne kwestie.

4Jak wygląda przygotowanie brwi do zabiegu mikropigmentacji?

Przed zabiegiem brwi permanentnych należy zadbać o to, aby brwi na kilka dni przed pigmentacją nie miały kontaktu z żadnymi silnymi kosmetykami typu kwasy, henna oraz wosk kosmetyczny. Brwi na dzień przed zabiegiem należy dokładnie umyć i wyczyścić z pozostałości po makijażu. Ta okolica twarzy jest gotowa do pigmentacji, jeżeli jest czysta, zdrowa, nie posiada świeżych ran, blizn oraz blizn przerostowych (keloidów), zaś na twarzy nie pojawiły się w ostatnim czasie żadne niepokojące zmiany skórne. W dniu zabiegu nie wykonujemy makijażu brwi – to samo dotyczy okresu 28 dni po zabiegu, w którym dochodzi do zagojenia skóry okolic brwi. Po zabiegu brwi pielęgnujemy według zaleceń linergistki, zaś wszelkie wątpliwości i pytania kierujemy do linergistki.

5Jak wygląda przygotowanie oczu/ powiek do zabiegu kresek permanentnych?

Przed zabiegiem kresek permanentnych należy dokładnie zadbać o higienę. Okolice oczu muszą być przede wszystkim zdrowe, bez jęczmieni, jakichkolwiek reakcji alergicznych, schorzeń okulistycznych, minimum 6 miesięcy po operacjach oraz bez blizn czy świeżych ran. Na minimum tydzień przed zabiegiem usuwamy sztuczne rzęsy oraz na miesiąc przed nie wykonujemy liftingu rzęs. W dniu zabiegu nie malujemy rzęs tuszem ani powiek żadnym innym kosmetykiem. Po zabiegu stosujemy się do zaleceń pielęgnacji linergistki. Wszelkie wątpliwości rozwiewamy kontaktując się ze specjalistą. Powieki po zabiegu mikropigmentacji mogą być spuchnięte do 4-5 dni, natomiast obolałe do tygodnia.

6Pielęgnacja po zabiegu:

Prawidłowa pielęgnacja po zabiegu jest kluczowa dla osiągnięcia jak najlepszych efektów po wygojeniu. Należy ściśle stosować się do zaleceń linergistki:

  • nie drapać strupków oraz łuszczącej się skóry w procesie gojenia,
  • nie narażać okolic po świeżej mikropigmentacji na ekspozycję światła (zwłaszcza silnego światła UV – upały, solarium),
  • nie korzystać z sauny, basenów oraz generalnie unikać kontaktu z wodą w okolicach po zabiegu,
  • nie moczyć ani nie myć mydłem pigmentowanych okolic twarzy,
  • starać się nie pocić (składnikiem potu jest sól, która skutecznie wytrąca pigment z naskórka),
  • nie jeść słonych ani ostrych potraw (do kilku dni po zabiegu mikropigmentacji ust),
  • nie robić makijażu,
  • nie stosować żadnych kosmetyków, zwłaszcza tych na bazie alkoholu, zawierających kwasy lub inne silne substancje,
  • nie uprawiać intensywnych sportów,
  • smarować miejsca po mikropigmentacji środkiem wg zaleceń linergistki,
  • należy zachować ogólną higienę całej twarzy, szczególnie miejsca poddanego zabiegowi.

NAJCZĘSTSZE OBAWY KLIENTEK


1Dotychczas wiele brwi permanentnych, które miałam okazję obejrzeć, bardziej przypominały tatuaż aniżeli naturalny efekt włosa, kredki czy pomady. Czy moje brwi będą równie ciemne?

Rozwój technik makijażu permanentnego, poszerzenie kolorystyki pigmentów do brwi oraz postęp technologiczny w kwestii jakości urządzeń do makijażu permanentnego pozwala dziś na osiągnięcie dużo bardziej naturalnych efektów niż miało to miejsce jeszcze kilka lat wstecz. Z tego powodu nie musisz się obawiać, że Twoje brwi będą zbyt ciemne. Podczas zabiegu dobiorę kolor pigmentu idealny do Twojej urody. Unikniemy przerysowania, wyrównamy asymetrię oraz podkreślimy Twoje naturalne piękno.

2Czy moje brwi będą wyglądać zupełnie inaczej? Czy będę musiała przyzwyczaić się do zupełnie innego kształtu?

W makijażu permanentnym trzymam się zasady, że Twoje brwi muszą pasować do Ciebie. Mają być po prostu „Twoje”, a nie w kształcie powielanym niczym stempel na każdej kolejnej klientce. Podczas rysowania Twoich nowych brwi będę starała się w minimalnym stopniu usunąć niepotrzebne włoski (te poza konturem), trzymać się Twoich naturalnych rysów twarzy (łuki brwiowe), czasami odmłodzić rysy twarzy (opadająca powieka / łuki brwiowe kierujące się ku dołowi) oraz zastosować inne triki makijażowe, które pomogą podkreślić Twoje naturalne piękno (symetria / rozstaw oczu / rodzaj powieki itp.). W moim gabinecie nic nie dzieje się bez Twojej zgody, dlatego sama decydujesz o kształcie swoich brwi.

3Czy moje brwi będą czarne?

Nie. Nie stosuję do brwi czarnego pigmentu. Odcień brwi będzie dobrany do Twojej urody w taki sposób, aby ją podkreślać a nie szpecić.

4Boję się bólu. Czy makijaż permanentny bardzo boli?

Urządzenie, które stosuję do wykonywania makijażu jest jednym z najlepszych w Polsce. Igła pracuje niesamowicie stabilnie nie szarpiąc skóry. Dodatkowo głębokość, na której pracuje się podczas zabiegu mikropigmentacji jest bezpieczna, „nietatuażowa”, w związku z czym zabieg jest znacznie mniej bolesny aniżeli tatuaż. Tuż przed zabiegiem zastosuję znieczulenie na skórę, zaś w trakcie zabiegu znieczulenie z lidokainą, dzięki którym wzrasta komfort klientki a odczucia bólu ograniczają się do minimum. Polecam mój artykuł dotyczący bólu dostępny tutaj.

5Nie wiem, która metoda makijażu permanentnego byłaby najlepsza dla moich brwi.

Metoda wykonania makijażu permanentnego uzależniona jest od wielu czynników. Chociaż wiele kobiet marzy o brwiach metodą włosa, nie wszystkie a w zasadzie niewiele kobiet może sobie pozwolić na tą metodę. Tylko niektóre typy skóry są odpowiednie do tej metody. Wykwalifikowana linergistka oceni stan oraz chemię skóry oraz dobierze właściwą technikę pracy – cieniowanie, microblading lub metodę hybrydową, czyli połączenie metody włosa z metodą cieniowania.

6Która metoda mikropigmentacji brwi jest najbardziej trwała?

Zwykle najbardziej trwałą metodą mikropigmentacji brwi jest technika cieniowania czy też pudrowania. W praktyce efekt pracy przy tej metodzie utrzymuje się do około 2 lat, a czasem nawet dłużej. Metoda włosa zwykle utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

BRAKUJE ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIE?

Skontaktuj się ze mną i otrzymaj darmową konsultację

PRZEJDŹ DO KONTAKTU